Nawigacja

Wycieczki kl. VIIa i VIIc

29 września z okazji Dnia Chłopaka uczniowie klas VIIa i VIIc wraz z wychowawczyniami p. Marzeną Soszką i p. Jolantą Dąbrowską- Duszą wybrali się na wycieczkę do Garwolina. W kinie „Wilga” obejrzeli film „Tarapaty” a także na zaproszenie Biblioteki Pedagogicznej wzięli udział w lekcji bibliotecznej „Czy warto czytać?- wybór literatury dla młodzieży” Mogli zwiedzić bibliotekę, zapoznać się z jej zbiorami oraz poznać zasady korzystania z katalogu elektronicznego.

20 listopada uczniowie klas VIIa i VIIc pojechali na wycieczkę do Warszawy. Zwiedziliśmy Muzeum Powstania Warszawskiego oraz uczestniczyliśmy w lekcji muzealnej „Powstańczy dzień powszedni”.
Dowiedzieliśmy się jak wyglądało codzienne życie Powstańców i ludności cywilnej w czasie walk powstańczych, z czego składało się uzbrojenie walczących, jak radzono sobie z brakiem żywności, gdzie się ukrywano, jak się porozumiewano i jak wyglądała kwestia religii czy kultury w trakcie Powstania Warszawskiego. Na koniec, pracując w grupach oglądaliśmy fotografie z czasów powstania,  co pozwoliło  nam utrwalić zdobytą wiedzę.

Kolejnym etapem naszej wycieczki było oglądanie filmu  w kinie Cinema City pt.  „Twój Vincent”. To film wyjątkowy – opowiada o życiu i twórczości Vincenta van Gogha. Pierwszy w historii pełnometrażowy film animowany zrealizowany techniką malarską. W jego produkcji wzięło udział 120 malarzy z całego świata, malując 65 tysięcy obrazów. Film naprawdę robi wrażenie.

3 stycznia 2018r. wybraliśmy się na wycieczkę do Warszawy.  Celem naszej podróży był Teatr Rampa, w którym wystawiano spektakl na motywach „Opowieści wigilijnej” Karola Dickensa.  Jest to muzyczna opowieść Teatru Tintilo, o tym szczególnym dniu w roku, kiedy pieniądze tracą swoją wartość, w którym przerywamy pogoń za doczesnymi dobrami i skupiamy się na tym, co najważniejsze.
Chciwego i zgorzkniałego kupca Scrooge’a czekają kolejne, samotne święta Bożego Narodzenia. Nie martwi go to jednak wcale. Od lat jest już bowiem niezdolny do odczuwania radości z powodu ich nadejścia. Ale tym razem wizyta ”niespodziewanych gości”, sprawi, że postanowi odmienić całe swoje dotychczasowe życie…
Przesłaniem spektaklu jest pragnienie, by duch Świat Bożego Narodzenia – duch miłosierdzia, współczucia i dobroczynności panował przez cały rok.

Odwiedziliśmy także niezwykłą wystawę, wystawę, której nie widać.

Wyobraź sobie, że całkowicie gaśnie światło… Niewidzialna Wystawa to wyjątkowa interaktywna podróż w niewidzialny świat, podczas której będziesz mógł wypróbować, jak radzić sobie w codziennych sytuacjach bez pomocy wzroku – wyłącznie za pomocą zmysłu słuchu, dotyku, węchu… 

Na wystawie  Przewodnicy – osoby niewidome lub niedowidzące – poprowadzą Cię w podróż, która zmieni Twoje życie.

Ciekawe? Dziwne? Obce? A może naturalne? Czy godzina bycia niewidomym może otworzyć Ci oczy?

Niewidzialna Wystawa chce zbliżyć do siebie perspektywy doświadczania jednego świata – osób widzących i niewidomych. Pod opieką niewidomych Przewodników odwiedzisz specjalnie wyposażone i całkiem wyciemnione pomieszczenia. Doświadczysz jak poruszać się w miejskim zgiełku, jak zapłacić za kawę w barze, jak poruszać się po mieszkaniu w całkowitych ciemnościach i nie tylko… „

Pamiętaj „najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”

                                                                                     Uczniowie klasy VIIc

Aktualności

Kontakt

  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Pilawie
    08-440 Pilawa ul. Leśna 6
    woj. mazowieckie
  • (25) 685 67 00 -
    p. Hanna Gajowniczek - dyrektor szkoły, godz. 9.00 - 14.00

    p. Paweł Kowalski - wicedyrektor szkoły

    (25) 685 61 01 -
    p. Anna Kuber - sekretarz szkoły, godz. 8.00 - 16.00

    sekretariat5@o2.pl