JA CZYTAM - styczeń

20 stycznia 2017 roku, w ramach akcji społecznej „ Ja czytam”, mury naszej szkoły odwiedził poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej - pan Grzegorz Woźniak, który przeczytał dzieciom bajkę Braci Grimm pt. „Chata w lesie”. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali czytanej lektury i chętnie odpowiadali na pytania dotyczące jej treści.

19 stycznia 2017 roku uczniowie z oddziału przedszkolnego odwiedzili Gminną Bibliotekę Publiczną. Panie bibliotekarki przeczytał im bajkę Judy Hindley pt. „Zima Królowej Róży”. Po przeczytanej bajeczce dzieciaki wykonały zimowe prace plastyczne. Na zakończenie odbyła się wielka bitwa na „gazetowe” śnieżki i wspólne wykonanie bałwanka.

12 stycznia 2017 roku uczniowie klasy II a udali się na kolejną lekcję biblioteczną do Gminnej Biblioteki Publicznej. Pani bibliotekarka przeczytała im fragment książki „Polskie zwyczaje i obrzędy doroczne” dotyczący zwyczajów karnawałowych w dawnej Polsce. Po przeczytaniu opowieści dzieci wykonały maski karnawałowe, a potem odbył się bal w stylu dworskim. Dzieci tańczyły poloneza i walca a na koniec odtańczyły współczesny taniec.

Podczas kolejnych zajęć w MGOK, w ramach realizacji projektu „ Wędrówka przez cztery pory roku”, uczniowie z klas O i III b wykonali bardzo ciekawe prace plastyczno – techniczne. Przedszkolaki miały za zadanie wykonać zimowe pejzaże przy użyciu różnorodnych materiałów. Klasa III b zmierzyła się ze zrobieniem bardzo ciekawych i oryginalnych laurek dla babci i dziadka. Zapraszamy do oglądania zdjęć https://pspilawa.edupage.org/album/?#gallery/178