Co w lesie piszczy?

Nasza szkoła wzięła udział w IV edycji konkursu organizowanego przez Nadleśnictwo Garwolin pt. „Wiem, co w lesie piszczy". Celem konkursu była promocja walorów przyrodniczych naszych lasów oraz zaszczepienie zainteresowania otaczającą nas przyrodą.

Konkurs dedykowany był dla uczniów klas IV – VI szkół podstawowych z zasięgu terytorialnego Nadleśnictwa Garwolin. Szkołę reprezentowała jedna 3-osobowa drużyna pod opieką nauczyciela. Konkurs polega na przejściu drużyny przez trasę, gdzie na wyznaczonych stanowiskach, były rozpoznawane gatunki zwierząt i roślin na podstawie fotografii oraz naturalnych rekwizytów.

Czas oczekiwania na swoją kolej startu umilały pokazy ptaków drapieżnych i psów myśliwskich oraz tradycyjne „ognisko z kiełbaską".

W konkursie wzięło udział 27 szkół z zasięgu terytorialnego Nadleśnictwa Garwolin. Każdą szkołę reprezentowała trzyosobowa grupa uczniów pod opieką nauczyciela.

Jarosław Przydacz przedstawił swoich podopiecznych: puchacza, płomykówkę i raroga górskiego, przybliżając tajniki życia i ciekawostki o tych gatunkach.

Jacek Trzpil zaprezentował umiejętności swoich dwóch psów rasy retriever. Mario wzorowo wykonywały wskazane zadania, ujmowały uczestników niezwykłą serdecznością, a szczenięta biegające  wśród uczniów wzbudzały wiele radości.

Fotorelacja w albumie http://pspilawa.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=156