Pilawa dla Niepodległej

W sobotę, 8 września 2018o godz.16.00  przed budynkiem Urzędu Miasta i Gminy w Pilawie odbyła się uroczystość związana z obchodami 100  rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę - „PILAWA DLA NIEPODLEGŁEJ”.

Lokalna uroczystość poświęcona była odsłonięciu pamiątkowej tablicy upamiętniającej jubileusz oraz akcji Narodowego Czytania „Przedwiośnia” S. Żeromskiego. W roku przeżywania radości z życia w niepodległym państwie, wspólne czytanie lektury było formą szczególnego uczczenia tego wyjątkowego jubileuszu.  W uroczystości brali czynny udział uczniowie, nauczyciele, wychowawcy z naszej szkoły.

Po odegraniu przez orkiestrę dętą w Pilawie hymnu państwowego, głos zabrała p.  Albina Łubian Burmistrz Miasta i Gminy Pilawa. W krótkim wystąpieniu przypomniała o bohaterskiej walce Polaków o wolność kraju.

W dalszej części uroczystości miało miejsce symboliczne odsłonięcie oraz poświęcenie tablicy, ku czci  i pamięci twórców niepodległości w 100 rocznicę tych wydarzeń.

Program obchodów wzbogacił występ artystyczny przygotowany przez dzieci z przedszkola im. Misia Uszatka w Pilawie.

Wspólne czytanie „Przedwiośnia” zapoczątkowała pani Burmistrz. Kolejne fragmenty książki czytali : radni, dzieci i młodzież szkolna. Sobotnie uroczystości zakończył koncert Orkiestry dętej w Pilawie pod batutą K. Czajki.