Baśniowe sady - 4a, 4b

27 września odbyła się wycieczka szkolna, w której uczestniczyli uczniowie klas 4a i 4b. Uczestnicy wycieczki przebywali w rodzinnym parku rozrywki i rekreacji "Baśniowe Sady Klemensa" w Podskarbicach Szlacheckich.

Dobra zabawa, która czekała na dzieci była połączona z ekoedukacją mającą na celu dbanie o przyrodę, uświadomienie jak żyć w zgodzie z naturą, aby służyła ludziom jak najdłużej.

Sady Klemensa to niezwykłe miejsce, gdzie odwiedzający mają okazję podziwiać różne oblicza natury: drzewa owocowe obfitujące w czerwone soczyste jabłka, krzaki owocowe tj. agrest, miododajne zioła, las brzozowy i las iglasty pachnący świerkami.

Drewniany, leśny tor przeszkód, brzozowy labirynt, strefa leżakowania, wszędzie porozstawiane skrzynie z jabłkami, gruszkami, ciuchcia z beczek, gigantyczna piaskownica, starachowicko dla starszych dzieci to tylko niektóre z elementów wyróżniających Sady Klemensa.

Nasza grupa brała również udział w bardzo ciekawych warsztatach dotyczących życia pszczół.

Zabawa była przednia i pewnie niejedno dziecko będzie chciało pojechać tam jeszcze raz.

Piękna okolica bez wątpienia pozytywnie wpłynęła na samopoczucie i apetyt uczestników wycieczki. Na zakończenie pobytu zjedliśmy smaczny obiad oraz zakupiliśmy symboliczne pamiątki ze sklepiku Klemensa.

Wycieczka była zorganizowana przez p. Magdalenę Witek oraz p. Agnieszkę Podgórską. Towarzyszyły nam również p Agata Niksa i p. Agnieszka Borowska w charakterze opiekunów.

fotorelacja https://pspilawa.edupage.org/album/?#gallery/239