Ratujmy pszczoły!

Pszczoła to wyjątek! To niesamowity i wyjątkowy owad, od którego uzależnione jest nasze pożywienie i życie. To właśnie tym owadom zawdzięczamy produkcję 1/3 żywności. Dlatego nasza szkoła przystąpiła do konkursu Akademia Przyjaciół Pszczół, który odbywa się w ramach IV edycji programu ”Z Kujawskim pomagamy pszczołom”. Celem programu jest promowanie postaw oraz działań, które sprzyjają pszczołom oraz ich środowisku.

W ramach Akademii Przyjaciół Pszczół w dniach 17-21.03.2014 r. uczniowie dowiedzieli się więcej o pszczołach – ich biologii i ekologii, a także o tworzeniu ogrodów i zakątków, które sprzyjają owadom.

Prezentacja multimedialna przygotowana przez p. Ewę Włastowską przybliżyła  kl. 0 – VI nie tylko rolę pszczół, ale także uczniowie dowiedzieli się, jak wygląda praca pszczelarza i jakie zagrożenia czyhają na pszczoły. Uczniowie mogli zapoznać się z różnymi narzędziami niezbędnymi przy pracy w pasiece.

Uczniowie klas I – III uczestniczyli, również w warsztatach wyrobu świec z wosku pszczelego prowadzonych przez p. Ewę Włastowską.

Natomiast uczniowie klas IV – VI przygotowali plakaty prezentujące świat pszczół – dlaczego pszczoły są wyjątkowe, jak stworzyć środowisko przyjazne pszczołom, jakie są przyczyny masowego wymierania pszczół. Plakaty zostaną wyeksponowane na terenie szkoły i w UMiG Pilawa.

Pamiętajmy pszczoła to wyjątek. Ale każdy, bez wyjątku, może jej pomagać.

Zapraszamy do albumu "Ratujmy pszczoły", aby obejrzeć zdjęcia z tej akcji.

R. Biernacka