Kolonie w Dąbkach

W ostatnim tygodniu lipca dzieci z naszej szkoły przebywały na koloniach w Dąbkach k/Darłowa. Pomimo niezbyt sprzyjającej pogody był to czas spędzony wesoło i aktywnie.
 Nasi podopieczni uczestniczyli w zajęciach windsurfingu, które prowadzone były przez wykwalifikowanych trenerów. Dzieciaki nauczyły się utrzymywać równowagę na desce, pływać z żaglem w różnych warunkach, a także zgłębiły tajniki budowy sprzętu do windsufingu.
Dużo wrażeń dostarczały także prowadzone przez pana Karola zajęcia z kajaków oraz skoki do wody na środku jeziora. Na koniec uczestnicy mogli sprawdzić nabyte umiejętności  w regatach.

W ramach aktywności sportowej najmłodsza grupa wybrała się dwukrotnie na wycieczki rowerowe do miejsca, gdzie jezioro Bukowno łączy się z Bałtykiem. Niesamowitą atrakcją były także przejazdy gokardami oraz wyjazd do nowoczesnego aquaparku w Koszalinie czy wyprawy do „wesołego miasteczka”.

Podczas tygodniowego pobytu mieliśmy także możliwość poznania regionu. Wybraliśmy się na wycieczkę do Darłowa, gdzie zwiedzaliśmy Zamek Książąt Pomorskich oraz zabytkowy Kościół Mariacki ze średniowiecznymi sarkofagami  i malowniczy rynek.

Następnie udaliśmy się na plażę do Darłówka, aby wziąć udział w nagraniu programu „Projekt Plaża”. Uczniowie zaliczyli kurs udzielania pierwszej pomocy zorganizowany przez Fundację WOŚP w ramach akcji „Mali Ratownicy”, a także zobaczyli jak wygląda nagranie programu telewizyjnego na żywo.

Na zakończenie wyjazdu uczestnicy, którzy po raz pierwszy przebywali na koloniach przeszli „chrzest”. Aby stać się pełnoprawnymi kolonistami musieli zaśpiewać piosenkę, przejść na kolanach po szyszkach, oddać pokłon Neptunowi i poddać się „torturom”. Wspólna zabawa dostarczyła wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń.

Kolonie szybko minęły, ale na pewno na długo pozostaną w naszych wspomnieniach. Dziękujemy Pani Beacie za zorganizowanie wyjazdu  pełnego tylu atrakcji a także kadrze: p. Weronice, p. Karolowi, p. Marylce, p. Marlenie i p. Agnieszce za wszelką pomoc i opiekę.

Już dziś zapraszamy na zimowy obóz narciarski, który odbędzie się w Zakopanem. Zapisy u p. Beaty od września.

Fotorelacja w albumie https://pspilawa.edupage.org/album/?#gallery/196