Umiem pływać!

W naszej szkole od września do grudnia (10 wyjazdów) jest realizowany projekt powszechnej nauki pływania „Umiem pływać” adresowany do uczniów klas III szkół podstawowych w całej Polsce. Obecnie, korzysta z niego  51 dzieci z klas IIIa i IIId. Zajęcia odbywają się we wtorki na Pływalni Miejskiej „Garwolanka”.

Dzięki  systematycznym wyjazdom na basen  uczniowie mają możliwość nabycia podstawowych umiejętności pływania pod kierunkiem wykwalifikowanych instruktorów, jak również  rozwijania i podnoszenia sprawności fizycznej. Jest to również doskonała zachęta do regularnego uprawiania sportu w czasie wolnym od nauki oraz promocja aktywnego i zdrowego stylu życia. W drugim semestrze z projektu skorzystają pozostałe dwie klasy.