Wizyta policjanta

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci.  W ramach zajęć w tym kierunku 27 września 2016r. do naszej szkoły, na zaproszenie Pani Moniki Odziemczyk, do klas 0 - 3 przybyli goście - starszy aspirant  Sebastian Tomaszewski z Posterunku Policji w Pilawie oraz  przodownik Tomasz Goworek z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Pilawie.

Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze, dotyczyło tematów „Bezpieczeństwa na drogach” i ,,Bezpieczeństwa na przejeździe kolejowym, dworcu, peronach”. Funkcjonariusze przybliżyli uczniom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze i obiektach kolejowych oraz zasady ograniczonego zaufania w stosunku do osób obcych. Przypominali również o korzyści noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród uczniów opowiadania o ich codziennej pracy  oraz demonstracja sprzętu policyjnego. Uczniowie mogli dokładnie obejrzeć, a nawet przymierzyć kajdanki.  Podczas pogadanki dzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawali bardzo dużo pytań. Każda klasa otrzymała kilka egzemplarzy książeczek z płytą pt. ,,Bezpieczny przejazd” do wykorzystania podczas pracy na lekcjach.