Czas na zdrowie!

Nasza szkoła realizuje wiele przedsięwzięć promujących zdrowy styl życia oraz podnoszących wiedzę prozdrowotną. Dlatego bardzo chętnie podjęliśmy wyzwanie przeprowadzenia projektu „Czas na zdrowie” realizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Ministerstwa Sportu i Turystyki. Celem tego projektu jest promowanie idei zdrowego stylu życia. Jest to szczególnie ważne, ponieważ we współczesnym świecie brak ruchu i zła dieta są przyczyną wielu schorzeń nawet u dzieci. W działania związane z projektem włączyli się wszyscy uczniowie klas IV –VI, ale główną grupą jest zespół Ekozuchy.

Ważnym elementem w promocji zdrowia w naszej szkole był apel, który odbył się 27 kwietnia. Zdrowa żywność, ”fast food”, znaczenie aktywności fizycznej to tylko niektóre z wielu problemów przedstawionych w specjalnie przygotowanej prezentacji pt. „Czas na zdrowie”. Najważniejsze zasady zdrowego stylu życia zostały również pokazane  w krótkich filmach z serii ”Śmietnik w mojej głowie”. Ciekawym dopełnieniem było przedstawienie dotyczące właściwego odżywiania i higieny. Zaprosiliśmy także wszystkich do udziału w różnych działaniach, które będą przeprowadzane w ramach projektu.

Finałem naszej akcji będzie atrakcyjny Festyn Zdrowia dla uczniów i rodziców, który odbędzie się 24 maja 2015 r. Szczegółowy program będzie przedstawiony na plakatach informacyjnych. Dziękujemy wszystkim za pomoc i zaangażowanie podczas realizacji tego projektu!

R. Biernacka i M. Soszka