Wycieczka Suwalszczyzna + Wilno - 7b i 6b

W dniach 16-18 maja 2018 r. uczniowie klasy 7B i 6B wraz z opiekunami: J. Bajerą, R. Biernacką, J. Turkiem oraz z L. Stelmaszczyk wybrali się na 3-dniową wycieczkę na Suwalszczyznę i do Wilna.

Pierwszego dnia w miejscowości Olszyny uczestniczyliśmy w zajęciach integrujących grupę: m.in. ścianka wspinaczkowa, euro bungie, mega – piłkarzyki, hokej, tor przeszkód. Po tych zabawach pojechaliśmy do hotelu „Dworczysko nad Hańczą.”

Następnego dnia udaliśmy się do stolicy Litwy- Wilna. Najpierw odwiedziliśmy Kościół św. Piotra i Pawła, gdzie przed placem kościoła kupiliśmy pamiątki. Z kolei zwiedziliśmy Górę Trzech Krzyży, Cerkiew św. Ducha z czasów Zygmunta III Wazy, dom Adama Mickiewicza, Plac ratuszowy oraz Kaplicę Matki Boskiej Ostrobramskiej z cudownym obrazem. Podziwialiśmy także oryginalny obraz „Jezu Ufam Tobie”.

Ostatniego dnia odkrywaliśmy tajemnice Suwalskiego Parku Narodowego, odpoczywaliśmy nad Jeziorem  Hańcza oraz zdobyliśmy Górę Cisową- Suwalska Fujiama. Na trasie naszego zwiedzania stanęły Stańczyki – gigantyczne poniemieckie wiadukty kolejowe przypominające rzymskie akwedukty . Ostatnim punktem naszej wyprawy by spacer bulwarami nad Nettą w Augustowie.

Wycieczka bardzo nam się podobała i chcielibyśmy pojechać tam jeszcze raz.