Niepodległa Niepokorna - akademia

W związku z kolejną rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości w naszej szkole odbyło się  przedstawienie przygotowane przez klasę V c pod kierunkiem pani wychowawczyni – Jolanty Dąbrowskiej - Duszy i nauczycielki muzyki – p. Ewy Głaszcz.

Końcowy efekt  kilkutygodniowej pracy został zaprezentowany społeczności uczniowskiej w czwartek, 12 listopada. Twórcy przedstawienia w ciekawy sposób opowiedzieli uczniom i zaproszonym Gościom o tym, jak Ojczyzna odzyskała Wolność. Następnie odbyła się projekcja filmu „Pytam o wolność”, w którym wystąpili:  przedszkolaki, uczniowie, pani dyrektor, a także pani burmistrz Albina Łubian, pani Maria Gudro – Homicka – nauczycielka polonistka oraz pani Agnieszka Bylinka – bibliotekarka. W materiale filmowym wszyscy odpowiadali na pytania dotyczące wolności – czym jest, co ją ogranicza, co dla mnie oznacza. Ciekawe odpowiedzi pojawiły się podczas pytania o proponowane zmiany w szkole, mieście czy naszym państwie. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że podstawowym warunkiem przyszłych zmian jest wzajemna otwartość i życzliwość, a także większe zaangażowanie w  spawy środowiska lokalnego. Wielu wzruszeń dostarczyły piosenki śpiewane przez młodych artystów, którzy wykonali takie utwory jak „Niepodległa Niepokorna” czy „Kocham wolność” zespołu Chłopcy z Placu Broni.

W swoim wystąpieniu uczniowie podkreślili, że należy pamiętać o żołnierzach poległych za wolną Ojczyznę oraz być wdzięcznym za to, że możemy się uczyć, rozwijać swoje zainteresowania, mieszkać w coraz piękniejszym, niepodległym  kraju.

Fotorelacja w albumie "Niepodległa Niepokorna" https://pspilawa.edupage.org/album/?